Tr En Ar
Gezi Planı0
Fındıklı Çağlayan Deresi

Hayal edebildiğinizden daha fazlasıyla karşılaşacağınız, yaklaşık 50 kilometrelik derin bir koridor olan Çağlayan Vadisi, yeşile doyacağınız bir orman örtüsüyle karşılar konuklarını. İlçe merkezine 6 kilometre mesafede başlayan Çağlayan Laz konakları, 4 kilometrelik yol boyunca görebileceğiniz tarihi mekânlardır. Konaklarla birlikte Çağlayan ve Aslandere tarihi taş kemer köprülerini fotoğraflayabilirsiniz.

Çağlayan köprüsünden sonra sağımızda yer alan Çağlayan Deresi’nin vadiyi çınlatan gürültüsü eşliğinde yükseklere doğru yol alıyoruz. Penaçor, Zazal, Fidanlık ve Davutoğlu mezralarının ardından 22. Kilometrede Gürcüdüzü’ne ulaşıyoruz. Bu noktadan sola döndüğümüzde 28. kilometrede vadinin karşı yakasında Salma Şelaleleri çıkıyor önümüze. Hemen altımızda yer alan Solorez Şelalesi’ne ancak yürüyerek gidilebileceğini belirtelim.

Ardından Paşalar ve Meşelik mezralarını geçip 32. kilometrede Çatak Yaylası’na varıyoruz. Gürcüdüzü-Çatak Yayla yolunun son bölümleri yeni açıldığı için biraz sorunlu olabilir.

Sosyal Medyada
Bizi Takip Edin
Aktif Ziyaretçi : 1 | Bugün : 216 | Toplam : 1493664
İp Adresiniz | 172.70.34.204
Kod ve Tasarım : Rizedeyiz Bilgi İşlem